Viikonloppu vaatii toki hyvät eväät, jotta jaksaa askarrella! Murikanrannasta voi varata la ja su ruokailuja, tarkista ohjeet ja menu omasta postauksesta tai omalta välilehdeltä.
Omia eväitä saa tuoda, salissa ei ole jääkaappia eikä mikroa, kelistä riippuen salin ulkopuolella ulkona voi säilyttää esim. kylmälaukussa jotakin ja majoitustiloissa löytyy esim. jääkaappi.
Pop up kahvilassa on kahvin- ja vedenkeitin. Jos valmiina ei ole kahvia, tai lämmintä vettä, niin kuka tahansa saa keittää. Koko viikonlopulta kahvin/ teen hinta on 2€. Maksetaan Emmalle mobile payllä tai käteisellä Anulle. Paikalla on pahvimukeja, mutta kannattaa harkita oman mukin mukaanottamista. Kauramaitoa ja sokeria on myös.
Halutessasi voit myös tilata ennakkoon tai ostaa paikanpäältä Emman pop up kahvilan tuotteita. Tuttuun tapaan tarjolla on pizzapaloja ja mokkapaloja. Yhden palan hinta on 2,80€. Ennakkotilaukset toimitetaan varmasti saliin, paikanpäällä voi vielä tarkistaa tilannetta, jos Emma ehtii enemmän tekemään, niin lisäpaloja on tarjolla. Tilaukset 9.4. mennessä. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSciDBk9VDFc-DUD8qcCOZmekkC1TqBX3E-DuPlwSEiTZOa89Q/viewform?usp=header
Pizzavaihtoehdot:
tavallinen pepperoni (juusto, tomaattikastike, pepperonimakkara),
tavallinen kasvis (juusto tomaattikastike, kasviksia esim. ananas ja paprika),
gluteeniton (kaupan taikina) pepperoni (juusto, tomaattikastike, pepperonimakkara)
vegaaninen (gluteeniton pohja, vegaaninen juusto, tomaattikastike, kasviksia, esim. ananas ja paprika)
Mokkapala
Ostokset maksetaan mobile payllä Emmalle tai tarvittaessa käteisellä Anulle. Mobile pay numero löytyy pop up kahvilasta nimilistan luota. Kun olet noutanut omat palat, merkkaa listaan noutaneesi ja maksa palat.
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti