Pari päivää vielä ja sitten nähdään! <3
Tässä pieni lista, josta voit tarkistaa mitä kaikkea muuta kuin ne askartelutarvikkeet pitäisi muistaa.
Millan aikoinaan kirjoittama pakkauslista hieman täydennettynä ja muokattuna tähän päivään:
· Yöpymiseen (jos aiot yöpyä) tarvittavat vaihtovaatteet, kännykkälaturi, hygieniajuttuset jne. Uikkarit jos haluat käydä Spassa, pyyhe löytyy huoneesta)
· Askartelutarvikkeesi, paikanpäältä voi myös ostaa kaikenlaista ja isompia välineitä on yhteiskäytössä
· Jatkojohto, mikäli aiot käyttää kuumailmapuhallinta tai jos haluat pöydällesi oman työvalon, talon puolesta on muutama jatkojohto, mutta varmistaaksesi sähkönsaannin suoraan pöydälle kannattaa ottaa oma mukaan.
· Pöytälamppu, mikäli haluat lisävaloa tarkkaan värittelyyn tms. askartelutila on palloiluhalli, joten kattolamput sijaitsevat varsin korkealla.
· Kamera, mikäli haluat ikuistaa ihanan askarteluviikonlopun.
· Jotain kevyttä lämmintä vaatetta (neuletakki tms.), sillä palloiluhalli on varsin suuri
· Edellisen jatkoksi monilta löytyy myös kotoisat villasukat tai sisätossut, salissa ei saa olla ulkokengillä.
· Kovinkaan lähellä Murikkaa ei ole kauppoja, eikä ruokapaikkoja. Mikäli et aio ruokailla Murikassa, ota mukaan myös eväitä itsellesi. (Ruokailu on varattava etukäteen)
* Pop up kahvilasta voit tilata ennakkoon pizzapaloja ja mokkapaloja, maksu mobile payllä (tai käteisellä) paikanpäällä, lomake vielä tänään 8.4. voi tehdä tilauksen. Pop up kahvilassa on myös tarjolla kahvia ja teetä (keittimet), 2€/viikonloppu hintaan. Oma kuppi kannattaa ottaa mukaan. Pahvimukejakin on, mutta jos aiot juoda useamman kupposen viikonlopun aikana, oma muki kannattaa.
· Kirpparilla pääasiallinen maksutapa on mobile pay, käteiselläkin voi maksaa, jos se myyjälle sopii. Kauppiaille käy käteinen, kortit ja mobile pay, hieman kauppiaasta riippuen.
.png)
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti