Viikonloppu vaatii toki hyvät eväät, jotta jaksaa askarrella! Murikanrannasta voi varata la ja su ruokailuja, tarkista ohjeet ja menu omasta postauksesta tai omalta välilehdeltä blogista.
Perjantaina ei ole Murikanrannassa ruokailumahdollisuutta, joten syö ennen kuin tulet, tai tilaa pop up kioskista iltapalaa tai varaa hyvät eväät.
Omia eväitä saa tuoda, salissa ei ole jääkaappia eikä mikroa, kelistä riippuen salin ulkopuolella ulkona voi säilyttää esim. kylmälaukussa jotakin ja majoitustiloista löytyy esim. jääkaappi.
Pop up kahvilassa on kahvin- ja vedenkeitin. Jos valmiina ei ole kahvia, tai lämmintä vettä, niin kuka tahansa saa keittää. Koko viikonlopulta kahvin/ teen hinta on 2,50€. Maksetaan Emmalle mobile payllä tai käteisellä Anulle. Paikalla on pahvimukeja, mutta kannattaa harkita oman mukin mukaan ottamista. Kauramaitoa ja sokeria on myös.
Halutessasi voit myös tilata ennakkoon tai ostaa paikanpäältä Emman pop up kahvilan tuotteita. Tuttuun tapaan tarjolla on pizzapaloja ja mokkapaloja. Yhden palan hinta on 2,80€. Ennakkotilaukset toimitetaan varmasti saliin, paikanpäällä voi vielä tarkistaa tilannetta, jos Emma ehtii enemmän tekemään, niin lisäpaloja on tarjolla. Tilaukset 8.10. mennessä. Tilauslomake pizzapaloille ja mokkapaloille: https://forms.gle/BgjTNoGjB9yg4Euy6 Pizza palan koko on sellainen 3 mallinen suikale, yks suikale tuskin riittää lounaaksi tai päivälliseksi, 2 hyvinkin, riippuu toki kuinka kova nälkä on :-)
Pizzavaihtoehdot:
tavallinen pepperoni (juusto, tomaattikastike, pepperonimakkara),
vegaaninen, gluteeniton, kasvis (vegaaninen juusto tomaattikastike, kasviksia esim. ananas ja paprika),
gluteeniton (kaupan taikina) pepperoni (juusto, tomaattikastike, pepperonimakkara)
Mokkapala
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti